logo
Nákupný košíkProdukty Victorinox
+
+
Nože - ručná výroba
+
+
Produkty Walther
+
+

O značke Victorinox

Niektoré vlastnosti švajčiarskych nožov VICTORINOX

- Na obe nožové čepele je použitá špeciálna chróm-molybdénová oceľ na nože.

Po zakalení pri 1040 °C a popúšťaní pri 160 °C majú čepele tvrdosť 56 HRc.

- Pílky na drevo, nožničky a pilníky na nechty majú tvrdosť 53 HRc, skrutkovače, otvárače konzerv a šidlá 52 HRc a vývrtky 49 HRc.

- Pílka na drevo je u nožov VICTORINOX riešená tak, aby bola čo najdlhšia a všetky zuby sú veľmi ostro nabrúsené.

- Pílka a pilník na kov sú kalené a tvrdo chrómované, takže nimi možno pilovať železo aj oceľ. Zostávajú dlho ostré vďaka vyššej tvrdosti povrchu.

- Medzisteny sú od roku 1951 vyrábané z hliníkovej zliatiny. Tým sú ľahšie a nôž sa príjemnejšie nosí vo vrecku nohavíc. Predtým boli vyrábané z alpaky.

- Nity a poistné ružice nitov sú zhotovené z mosadze a rúčky z celuloidu.

- Pružina tlačí na veľkú čepeľ silou cca 12 kg a na opačnej strane silou cca 8 kg na malú čepeľ. Týchto12 a 8 kg, tzn. spolu 20 kg, tlačí z druhej strany na vývrtku.

Z toho vychádza pri dvoch pružinách, resp. 6 tlačných miestach, celkove asi 70 kg tlaku pružiny. K silnému zaklapnutiu čepele je takýto tlak potrebný, lebo prevodový pomer je 1 : 20. U noža "Swiss Champ" s 8 pružinami, resp. 24 tlačnými miestami, je tlak pružiny celkom 300 kg.

- Na prebrúsenie čepele je najlepšie používať obťahovacie kamene. Pre ocieľku sú čepele príliš tvrdé a vysoko legované.

Markantné prednosti vreckových nožov VICTORINOX voči napodobeninám

Veľmi dobrá švajčiarska kvalita. 90 osôb sa počas prísnej výstupnej kontroly stará o to, aby sa do expedície dostali iba bezchybné vreckové nože. Záruka firmy VICTORINOX je časovo neobmedzená a vzťahuje sa na vady materiálu a výroby. Servis je vynikajúci.

V roku 1951 patentoval VICTORINOX otvárač na konzervy, ktorý je najlepším vstavaným otváračom na vreckových nožoch. Konzervy sa ním dajú otvoriť rýchlo a bez použitia veľkej sily, pričom okraj plechového obalu ostane hladký a čistý. Na otvárači je zároveň šikovný skrutkovač, ktorý je použiteľný na skrutky s priečnym aj krížovým zárezom.

Iba nože VICTORINOX majú hliníkové plochy, ktoré dosadajú na vývrtku a zaisťujú medzipolohu, anodicky oxidované, to znamená, že sú vybavené tvrdou, oteruvzdornou povrchovou úpravou. Táto povrchová úprava síce predražuje tieto diely dvaapolkrát, ale zabezpečuje dlhodobú životnosť a kvalitu.

Vďaka dvom dodatočným výrobným operáciám boli prepichovač, nebožiec a šidlo vybavené účinným ostrím, ktoré napr. umožňuje urobiť dierku do koženého opasku, alebo vyvŕtať do dreva hlbokú dieru.

Znitovanie celého noža je zosilnené pridaním 6 kovových ružíc.

Vyklopený skrutkovač stojí v pracovnej polohe za pomoci zvýšeného tlaku pružiny. Jeho čelná hrana je za osou noža, zviera s ňou uhol 89 stupňov, aby bolo zabránené sklopeniu skrutkovača počas jeho používania. Otvárač fliaš je optimálne prispôsobený zátkam.

Mini-skrutkovač, schovaný vo vývrtke (napr. na skrutky okuliarov, hodiniek a iné), je patentovaný a pochádza z vývoja firmy VICTORINOX.

VICTORINOX - FIBROX - nôž od odborníkov pre odborníkov

  Rukoväte z plastickej hmoty majú čosi do seba. Technici firmy VICTORINOX mali pri vývoji rukovätí svojich nožov na pamäti príslovie "nie je na svete človek, ktorý by sa zavďačil všetkým ľuďom". Chýbajúca odolnosť proti šmýkaniu umelohmotných rukovätí kuchynských a mäsiarskych nožov bola vždy jedným z prvých nedostatkov, proti ktorým mali námietky nielen mäsiari, ale aj úrady bezpečnosti práce a presne tu sa firme VICTORINOX podaril doslova priekopnícky čin. Pod dlhšej dobe skúšok na jatkách a v mäsiarstvach bol vyvinutý (a označený ako optimálny) nový typ rukoväte z plastickej hmoty s názvom FIBROX; u ktorej sa vďaka vláknitej štruktúry povrchu dosiahla vynikajúca bezpečnosť pri uchopení noža mokrou i mastnou rukou.

  Druhou, nemenej ťažkou úlohou, bol problém ergonomický, pretože nôž musí mäsiarovi pohodlne "sedieť" v ruke aj po niekoľkohodinovej práci. Únava prstov a kĺbov ruky bývala predtým častou príčinou úrazov a tým sa muselo zabrániť. A tak bola FIBROX - rukoväť vyvinutá a zdokonalená aj podľa najnovších ergonomických poznatkov. Po dôkladných skúškach sa aj tu našlo optimálne riešenie.

  Je samozrejmé, že nože VICTORINOX - FIBROX majú schopnosť uchovať si dlhodobo ostrie pri minimálnom nebezpečenstve jeho vylomenia a to vďaka prvotriednej kvalite ocele a jej tvrdosti.

  Ďalší dôležitý faktor, na ktorý sa nesmelo zabudnúť, bola možnosť sterilizácie noža. Všetci odborníci, ktorý pôsobia v mäsiarskej branži, vedia, že úrady bezpečnosti a hygieny práce tejto vlastnosti nožov venujú mimoriadne veľkú pozornosť. Všetky nože FIBROX možno sterilizovať pri teplote 150 stupňov celzia bez nebezpečia poškodenia rukovätí.

  FIBROX - to je chránené označenie pre originálnu bezpečnú rukoväť nožov VICTORINOX z polyamidu s príjemným protišmykovým vláknitým povrchom. Skrátka, nôž od odborníkov pre odborníkov !

 

Victorinox Swiss Army Hodinky

Odolnosť, komfort, vysoký technický štandard, úžasné funkcie, a exkluzívna kvalita - týmito slovami by sa dali charakterizovať vlastnosti hodiniek značky Victorinox Swiss Army

Prvé hodinky Victorinox Swiss Army boli vytvorené partnerskou firmou v USA, v roku 1989. Ponuka sa od vtedy rozšírila na približne 200 modelov, rozdelených do 3 kategórií:

"Active" - dynamické, rôznorodé a štýlové

"Classic" - športové hodinky s nádychom luxusu

"Professional" - pre ľudí hľadajúcich špičkový výkon a kvalitu

Hodinárska fabrika bola primárne založená v roku 1999 v Bonfol (Švajčiarsko). V roku 2006 sa presťahovala do ultra modernej fabriky v Porrentuy. Vo fabrike pracujú špičkový hodinári, inžinieri a dizajnéri, ktorý vytvárajú a dohliadajú na kvalitu každých hodiniek.

V každých hodinkách Victorinox Swiss Army sú použité tie najkvalitnejšie švajčiarske strojčeky ETA. Samozrejmosťou je použitie tých najkvalitnejších materiálov, akými sú kvalitná koža, ušľachtilá oceľ a iné, zaručujúce tú najvyššiu kvalitu, ktorou sa firma Victorinox prezentuje už 125 rokov.

Faktom dokazujúcim vysokú kvalitu hodiniek Victorinox je, že firma Victorinox Swiss Army poskytuje na každé hodinky až 3-ročnú záruku.

Zaujímavosti o Victorinox

Prezidenti USA ich používali ako darčeky

Lyndon B. Johnson, prezident Spojených štátov amerických, venoval svojim hosťom v Bielom dome 4.000 takýchto nožov so svojimi zlatými iniciálami. Tieto obľúbené darčeky používali aj prezidenti USA Ronald Reagan a George Bush. Švajčiarski diplomati a vysokí dôstojníci dávali svojim hostiteľom v cudzích krajinách "dôstojnícky nôž" ako praktický darček.

Vojenské nože

Mimoriadne si nože VICTORINOX obľúbili piloti. Keď bol Francis Gary Powers, pilot amerického prieskumného špionážneho lietadla U2, zostrelený v roku 1960 nad Ruskom, vystavovali Sovieti všetky predmety, ktoré u neho našli. Medzi nimi bol aj červený vreckový nôž VICTORINOX.

Nigérijské letecké ozbrojené sily objednali veľký počet nožov so zahnutou čepeľou, lebo sa nimi dali ľahko prerezať zauzlené laná padákov.

V poslednom období sa vreckové nože od VICTORINOX-u stali povinnou výbavou vojakov celého radu armád NATO.

Nepostrádateľný i vo vesmíre

Nože "Swiss Army Knife" obiehali dokonca zemeguľu pri vesmírnych letoch NASA, ako povinná súčasť výstroja posádky kozmických lodí.

Nože VICTORINOX vo svete

Svetový úspech vreckových nožov VICTORINOX spočíva v ich kvalite a cene: sú cenovo výhodné a bezvadne fungujú. Predávajú sa vo viac než 100 krajinách.

Najväčším odberateľom sú Spojené štáty americké a prekvapivo aj Nemecko, kde sa napriek vyspelej domácej produkcii stal švajčiarsky znak na vreckových nožoch pečaťou kvality.

V zahraničí dochádza v stále väčšej miere k napodobňovaniu "švajčiarskych dôstojníckych nožov", napr. v Nemecku, Francúzsku, Španielsku, USA, Japonsku a Číne, ale nikde nedosahujú ich kvalitu. Stále častejšie dochádza k tomu, že tieto zahraničné falzifikáty sú vybavené švajčiarskym znakom, aby na verejnosti vzbudzovali dojem, že ide o švajčiarsky výrobok. Tomu sa snažia zabrániť švajčiarske veľvyslanectvá svojimi intervenciami a zákonnými opatreniami.

Podľa zákona na ochranu práv majú obaja švajčiarski výrobcovia - VICTORINOX a WENGER - právo označovať svoje vreckové nože švajčiarskym, tzv. helvétskym krížom. V posledných rokoch sa stále viac uplatňujú vreckové nože VICTORINOX aj v oblasti reklamy. Patria k najobľúbenejším reklamným a darčekovým predmetom trvalej hodnoty.

Pri vývoji a výrobe každého dielu noža má prioritu funkčnosť a spoľahlivosť pred úsporami.

Múzeum moderného umenia v New Yorku a Štátne múzeum úžitkového umenia v Mníchove umiestnili originálne "dôstojnícke nože" typ č. 1.6783 a č. 1.6795 z vlastnej iniciatívy do svojej zbierky "Dobrý dizajn".

Pohľad do nového tisícročia s nástrojom firmy VICTORINOX

  Cyber Tool je tu - nástroj vyvinutý špeciálne pre dnešnú dobu, v ktorej každý všedný deň ovládajú počítače a elektronika. Vďaka 13 rôznym skrutkovačom, šikovne vtesnaných do minimálneho priestoru, je tento nástroj v oblastiach elektroniky, domácnosti, hobby a hračiek jedinečným pomocníkom. Imbusové kľúče a ich držiaky ako aj ostatné nástroje možno otvoriť ručne, rýchlo a bez komplikácií. A ďalšia premiéra - nové červené alebo modré priehľadné rúčky noža dodávajú nožu nezvyklý pôvab.

  Cyber Tool pochádza, rovnako ako ostatné vreckové nože, z vývoja firmy VICTORINOX. Je elegantný a kompaktný, obsahuje množstvo nástrojov a ponúka množstvo užitočných funkcií. Vďaka týmto vlastnostiam sa už legendárne "Swiss Army Knives" - švajčiarske vojenské nože - stali pre milióny ľudí nepostrádateľným každodenným pomocníkom, asi tak ako náramkové hodinky. Dnes patria aj do oficiálneho výstroja posádok kozmických lodí NASA.

  V noži Cyber Tool (1.7725.T) je k dispozícii 34 nástrojov a skrutkovačov: veľká a malá čepeľ, vývrtka, otvárač na konzervy s malým skrutkovačom 3 mm (tiež pre krížové skrutky 2 - 3 mm), otvárač fliaš so skrutkovačom 6 mm, ohýbač drôtu/odizolovač, vpichovacie, vŕtacie a šicie šidlo, závesný krúžok, pinzeta, špáradlo, imbusový kľúč s kombinovaným 6-hranným otvorom 5 mm-ovým pre dvojité konektory a 4 mm-ovým pre 4 dvojité bity, skrutkovač normálny a krížový 0 a 1, zárezový skrutkovač 4 mm, krížový 2 mm, imbus 4 mm, torx 8, 10 a 15, výklopný držiak náradia, guličkové pero (vhodné aj na prestavovanie dvojitých spínačov), špendlík, patentovaný mini-skrutkovač 1,5 mm (špeciálne na skrutky okuliarov), kombinované kliešte na strihanie drôtov a lisovanie káblových očiek a univerzálny háčik (napr. na nosenie balíkov). K dispozícii je aj jednoduchšia verzia s menším počtom funkcií, ale i väčšia verzia, s ktorou možno rôzne materiály aj rezať a opracovávať.

Cyber Tool 1.7725.T   má 34 funkcií a váži iba 157 gramov

Cyber Tool 1.7605.T  má 29 funkcií a váži iba 97 gramov - bez klieští, nožníc a háčika

Cyber Tool 1.7775.T   má 41 funkcií - obsahuje navyše pílku na drevo, pílku na železo, pilník, čistič nechtov, skrutkovač 2,5 mm, dláto a škrabku

 

 

Info
+
+


© Copyright 2014 www.victory-knife.sk | Tvorba web stránok

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam